Webinar - B2B e-commerce - From launch to growth

Motillo och Litium bjuder in till ett kostnadsfritt webinar där vår VD Jakob Twedmark berättar om hur du går från lansering till datadriven tillväxt.

Har du nyligen lanserat din e-handel och undrar vad nästa steg är? Motillo och Litium bjuder in till ett kostnadsfritt 30-minuters webinar där vår VD Jakob Twedmark visar hur du går från drift till datadriven tillväxt. Vi pratar om vilka KPI:er som faktiskt betyder något, hur du bygger starka interna case för vidare investering samt hur du använder kundinsikter för att optimera din e-handel.

Datum: 15 maj 2025
Tid: 10:00

Fler intressanta artiklar

Simon Andersson förstärker affärssidan på Motillo
Nyhet
Simon Andersson förstärker affärssidan på Motillo
Vi välkomnar Simon som ny säljare! Med sin tekniska bakgrund och erfarenhet inom e-handel blir han en viktig del i vår fortsatta resa framåt.
Läs mer
Ny rapport visar: E-handel inom B2B har mognat men har fortfarande svårt att bestämma sig för syftet
Ny rapport visar: E-handel inom B2B har mognat men har fortfarande svårt att bestämma sig för syftet
Litium har släppt sin 10:e rapport på temat digital handel inom B2B och vi har så klart djupdykt i siffrorna. Några saker är i linje med förväntad utveckling, men en sak förvånade oss.
Läs mer
Färgvaruhuset väljer Motillo som digital tillväxtpartner
Litium
Nyhet
Growth Team
Färgvaruhuset väljer Motillo som digital tillväxtpartner
Färgvaruhuset, som ingår i Ahlsell-gruppen, har valt Motillo som ny partner för sin digitala tillväxt.
Läs mer