Lansering av Normas nya globala webbplats

Sedan 2014 har vi varit Normas digitala partner och nyligen lanserade vi deras helt nya, globala webbplats, med produktsortimentet i fokus.

I mer än hundra år har Norma Precision AB, Åmotfors, tillverkat finkalibrig ammunition och årligen produceras 30 miljoner patroner i 110 olika kalibrar. Norma är utan tvekan ett företag med en historia som många endast kan drömma om. Nu lanseras en helt ny webbplats, som riktar sig till kunder och skytteintresserade i hela världen.

Större fokus på produkter

En nyhet på den nya sajten är att produkterna har fått ett större fokus, både genom en snabbare sökfunktion som gör det enkelt att hitta rätt ammunition, men också genom möjligheten att enkelt växla kula med en smidig swipe-funktion:

Enkelt att hitta sin närmaste återförsäljare

Bortsett från förbättrade produktpresentationer så är det viktigt att guida besökare till närmaste butik. Detta görs genom att automatiskt identifiera besökarens position och visa upp butiker i närheten.

"Vi är så glada att vi får jobba ihop med er. Ni förstår vad vi menar och vet hur ni ska lösa det och inget är krångligt eller tungt. Tusen tack för gott samarbete!"

Carin Höglund, Marketing
Norma

Besök https://www.norma-ammunition.com idag!

Fler intressanta artiklar

Uppgradera till Litium 8 - det här bör du tänka på
Litium
Uppgradera till Litium 8 - det här bör du tänka på
Står du inför att ta beslut gällande att uppgradera till Litium 8? Motillos teamledare Victor Axelsson och systemarkitekten Niklas Lund ger sina bästa råd i samband med en uppgradering.
Läs mer
Webinar - B2B e-commerce - From launch to growth
Event
Webinar - B2B e-commerce - From launch to growth
Motillo och Litium bjuder in till ett kostnadsfritt webinar med vår VD Jakob Twedmark
Läs mer
Ny e-handelsrapport visar att AI-användningen ökar hos B2B-företagen 2025
Litium
Ny e-handelsrapport visar att AI-användningen ökar hos B2B-företagen 2025
Litium har precis släppt sin årliga undersökning om e-handelns utveckling inom B2B-segmentet i Norden 2025. I år fick ChatGPT vara med oss och analysera resultatet.
Läs mer