Normas nya responsiva webb lanserad på EPiServer 7.5

Med hjälp av en ny, responsiv design och ett kraftfullt CMS i form av EPiServer 7.5 har Norma nu fått nya möjligheter att kommunicera med sina kunder.

Tidigare i vår fick vi förmånen att börja jobba med Norma som deras nya digitala partner. Vi har nu tagit fram en ny responsiv design som automatisk anpassar sig till besökarens mobil, surfplatta eller dator. Vidare har vi uppgraderat webben till EPiServer CMS 7.5, vilket ger stora fördelar för Normas webbredaktörer, inte minst när det kommer till att utforma sidor med flexibelt innehåll.

Fler intressanta artiklar

Attributionsmodeller över olika plattformar gör analysarbetet komplextMotillo Knowledge
Attributionsmodeller över olika plattformar gör analysarbetet komplext
I dagens marknadsföringslandskap är det viktigt att kunna mäta och förstå effektiviteten av annonsering. När det gäller annonsering på sociala medier och SEM finns det olika attributionsmodeller som används.
Läs mer
En månad kvar med Universal Analytics - 1 av 10 e-handlare har fortfarande inte GA4Nyhet
En månad kvar med Universal Analytics - 1 av 10 e-handlare har fortfarande inte GA4
Vi har tagit tempen på drygt 100 av Sveriges största e-handlare för att se hur många som är redo när Universal Analytics släcks ner.
Läs mer
Cristoffer Gustafsson går från exjobb till anställningNyhet
Cristoffer Gustafsson går från exjobb till anställning
Under våren har Cristoffer gjort sitt exjobb på Motillo, ett exjobb som visade sig bära frukt.
Läs mer